Instagram’da Videolu Reklam Dönemi Başlıyor

Bugüne kadar reklam konusunda çok katı olmayan Instagram, video reklamların dönemini de başlatıyor. Instagram’da yayınlanacak video reklamlar hakkında detaylar haberimizde.

20bits-instagram-video-superjumbo

Facebook’un geçtiğimiz yıllarda satın aldığı Instagram, yavaş yavaş reklam yayınlarını yoğunlaştırıyor. Son olarak Instagram’da, bugün itibariyle video reklamların dönemi de başladı.

15 saniye uzunluğundaki video reklamlar, ilk etapta kullanıcıların resimleri görüntüledikleri ana sayfada belirli sayıda resimlerin arasına sponsor olarak eklenecek.

Instagram’daki video reklamları, ilk olarak Disney ve Cartoon Network gibi bilinen şirketlerin yanı sıra Lancome, Activision ve Banana Republic gibi büyük şirketler deneme amaçlı yayınlayacak. İlerleyen dönemde ise reklam alımları tüm kullanıcılar için aktif olacak.

Instagram’ın kullanıcılanın kullanım şeklini bozmayacak ve aynı zamanda kullanıcının reklamları izlemesini sağlayacak özel bir strateji üzerinde, uzun zamandır çalıştığı bilinmesine rağmen, tam olarak video reklamların nerelerde görüneceği şimdilik kesin olarak bilinmiyor.

Az sayıda reklam ile kullanıcı kaybını önlemek isteyen Instagram’ın reklam alma konusunda da belli kotalara sahip olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Instagram’da yayınlanacak reklamlarda katı kuralların da uygulanmasının yanı sıra doğru hedef kitleler için yayınlanacak reklamlar ile kullanıcılara güvenli ve görmek isteyecekleri reklamlar gösterileceği de belirtiliyor.

Tabi mobil tarafta video reklam yayınlamak kota durumlarını nasıl etkileyecek merakla bekliyoruz.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/haber/instagram-da-videolu-reklam-donemi-basliyor-75689.html