LG G2, Android L Güncellemesi Yakında

LG’nin bir önceki amiral gemisi olarak bilinen akıllı telefonu LG G2 yapılan açıklamalara göre Android 5.0 Lollipop sürümüne LG G3’ten kısa bir süre sonra sahip olacak.

lg-g3-android-lollipop-intro

Google’ın bir süre önce resmi adını açıkladığı Android 5.0 Lollipop’un yarattığı heyecan henüz tazeyken, Android’li cihazlar üreten pek çok marka kendi ürünlerinin yeni sürüm ile ne zaman buluşacağına dair açıklamalar yapmaya devam ediyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde LG’den gelen bilgiler LG G3’ün Android 5.0 Lollipop güncellemesini bu yılın sonuna doğru alacağını açıklamış ve LG Hollanda ile LG Belçika’dan da bu haber için doğrulama gelmişti.

Bugün ise LG Almanya bu bilgileri doğruladı ve LG G3’ün yıl sonu gelmeden önce Android Lollipop’un nimetlerinden faydalanabileceğini açıkladı. Akıllara ise güncelleme alacağı söylenen ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği bilinmeyen LG G2 geldi. Almanya’dan gelen verilere göre LG G2, G3’ten oldukça kısa bir süre sonra Lollipop’una kavuşacak! Kısacası LG G2 ve Android 5.0 buluşması 2015 yılının başlarında olacak.

lg-g3-android-lollipop

LG’nin bir önceki amiral gemisi olan ve halen başarılı bir satış grafiği çizen akıllı telefonu LG G2, 5.2 inç IPS ekran (1080 x 1920 piksel çözünürlüğü), dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 13 megapiksel arka kamera, 2 GB RAM ve 3000mAh değerinde bir batarya ile geliyor.

Şimdi ise sırada LG G Flex, LG G Pro 2, LG G Vista ve LG G3 s gibi modellerin tam olarak ne zaman güncellemeye kavuşacağı sorusunun cevapları var.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/haber/lg-g2-android-l-guncellemesi-yakinda-75671.html